Plany Hodowlane

Najbliższy miot planujemy w 2023 roku.

Będzie to pierwszy miot Trysi ( Letter from Hogwart Imaginings), jesteśmy w trakcie wybierania reproduktora.

Jeśli jesteś zainteresowana/y nabyciem szczeniaka w naszej hodowli zapoznaj się z poniższymi informacjami:

Szczenięta sprzedajemy TYLKO do doświadczonych domów, tj. dla osób mających doświadczenie w prowadzeniu psa rasy border collie lub innego psa sportowego. Nie sprzedajemy szczeniaków dla dzieci, do domów z przysłowiowym „dużym ogrodem”, jako towarzysza aktywnej rodziny, do biegania czy do kojca. Psy z naszej hodowli to psy wymagające treningu, zajęcia umysłowego, nie leżenia na kanapie i biegania po lesie/ogrodzie. Nasze psy  mieszkają z nami w domu i chcemy by szczeniaki również były członkami rodziny, mieszkały w domu. Bardzo niechętnie sprzedajemy szczeniaki do domów z małymi dziećmi.

Przed przyjęciem na listę chętnych na szczeniaki wymagamy osobistego poznania ewentualnego przyszłego właściciela.  Musimy wiedzieć komu powierzamy nasze maluchy. Chcemy by poznali nasze psy, ich wady i zalety, przekonali się na własne oczy czy takiego psa właśnie chcą. Nie ma możliwości rezerwacji psa „na kolor”. Szczenięta są przydzielane do danych domów w wieku ok. 6 tygodni, jak już zaczną być widoczne charaktery. To my dobieramy szczenię do opiekuna, nie odwrotnie. Oczywiście bierzemy pod uwagę preferencje dotyczące płci szczeniaka. Z wszystkimi właścicielami naszych maluchów pozostajemy w stałym kontakcie, którego wymagamy.

Nie hodujemy psów pod wystawy. Nie oznacza to jednak, że psy sprzedajemy jako niehodowlane, jeśli ktoś ma chęć wystawiania, nie blokujemy tej możliwości, jednak niechętnie sprzedajemy psy stricte do hodowli.  Priorytetem jest praca. Skojarzenia w Naszej hodowli są dobierane pod kątem pracy. Wybieramy takie połączenia, z których sami wzięlibyśmy szczeniaka.

Jako hodowla dbamy i przykładamy wszelkich starań by rodzice szczeniąt byli przebadani zarówno genetycznie jak i klinicznie, mieli przebadane stawy, jednak zdajemy sobie sprawę, że w hodowli nie da się wszystkiego przewidzieć i uniknąć. Dlatego wymagamy by przyszli opiekunowie również byli tego świadomi. W trosce o zdrowie naszych szczeniąt, zależy nam by każde z nich miało w nowym domu wykonane badanie stawów- minimum po ukończeniu pierwszego roku życia. Taka diagnostyka pozwoli ocenić słuszność skojarzenia poszczególnych psów, i ma ogromny wpływ na dalsze plany hodowlane.

Wszystkie szczenięta opuszczające naszą hodowlę otrzymują metrykę Związku Kynologicznego w Polsce (FCI) a także kserokopię wszystkich badań rodziców.

Jeśli nadal jesteś zainteresowany szczeniakiem od nas, pisz śmiało 🙂 bc@imaginings.pl